w

Rosyjskie myśliwce przy polskiej granicy. NATO również poderwało swoje samoloty

To nie żart! Rosyjskie myśliwce przy polskiej granicy. Zbliżyły się do niej bez zapowiedzi. W związku z tym stacjonujące w naszym kraju myśliwce NATO zostały natychmiast poderwane z lotniska w Malborku. Co knuje Putin?

Rosyjskie myśliwce przy polskiej granicy

Rosyjskie myśliwce bez zapowiedzi zbliżyły się do naszych granic. W wyniku zdarzenia Polsce ogłoszono alarm. Na natychmiastową reakcję nie trzeba było długo czekać. Włoskie myśliwce Eurofighter stacjonujące w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku (niedaleko rosyjskiego Kaliningradu) zostały poderwane do lotu. Dodajmy, że to one czuwają nad bezpieczeństwem przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii i przyczyniają się do wzmocnienia postawy odstraszania i obrony wschodniej flanki NATO.

Rosyjskie myśliwce przy polskiej granicy
Wikimedia Commons

Wzniesienie w górę myśliwców to standardowa procedura na potencjalne zagrożenie ze strony „nieproszonego gościa”. Ostatecznie wysłane przez Sojusz samoloty nie stwierdziły zagrożenia atakiem. Nie mniej jednak czujności nigdy za wiele.

Co knuje Władimir Putin?

Czy to prowokacja Putina i zmierzanie do wojny z NATO? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że to nie jedyna tego typu sytuacja. W ostatnich czterech dniach myśliwce sześciu krajów NATO wielokrotnie wzniosły się w powietrze w związku z pojawieniem się rosyjskich samolotów w pobliżu przestrzeni powietrznej Sojuszu. Do tego typu sytuacji dochodziło głównie w rejonie Morza Bałtyckiego.

Z komunikatu wynika, że myśliwce z sześciu krajów NATO – Polski, Danii, Francji, Hiszpanii, Rumunii i Wielkiej Brytanii wielokrotnie w ciągu ostatnich czterech dni zostały poderwane w związku z pojawieniem się rosyjskich samolotów w pobliżu przestrzeni powietrznej Sojuszu

– podaje rmf24.pl.

Tagi: myśliwce | NATO | samoloty | wojna | zagrożenie

Źródła: www.planeta.pl, twitter.com

Co myślisz?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Iwona straciła dostęp do własnych pieniędzy! Skarbówka zablokowała jej konto

Staruszek o lasce ledwo szedł, by zdążyć na busa. Kierowca zrobił mu okropne świństwo