w

Mocny skecz Neo-Nówki o wyborcach PiS-u. W sieci zawrzało

To był wyjątkowo mocny skecz Neo-nówki o wyborcach PiS-u i widzach TVP. Grupa kabaretowa odegrała scenkę, w której członkowie rodziny kłócą się przy wigilijnym stole. Powodem sporu był rzecz jasna odmienne poglądy polityczne. Oberwało się przy tym wyborcom PiS-u i widzom TVP, którzy nie kryją swojego oburzenia.

Mocny skecz Neo-Nówki o wyborcach PiS-u

Polityka zawsze była, jest i będzie drażliwym tematem rozmów. Tematem, który dzieli nawet najbliższych członków rodziny. Fakt ten postanowiła wykorzystać w swoim skeczu grupa kabaretowa Neo-Nówka. Kabareciarze zaprezentowali go 30 lipca podczas 27. Festiwalu Kabaretu Koszalin, czyli „Wakacji all incluSyf”.

Neo-Nówka zaprezentowała widzom scenkę „Wigilia” z programu sprzed 4 lat. Nie był to jednak ten sam skecz – został on zaktualizowany, a przede wszystkim wyraźnie „zaostrzony”. Podczas występu Neo-Nówka wcieliła się w rolę dwóch braci i ojca rozmawiających przy wigilijnym stole. Tematem rozmów, jak to w wielu polskich domach przy tej okazji bywa, stała się oczywiście polityka.

skecz Neo-Nówki o wyborcach PiS-u
Twitter

Podczas skeczu autorzy wymieniali największe grzechy PiS-u, drwili z rządu, TVP i wyborców PiS. W jednej ze scen, Roman Żurek, który grający rolę oczytanego opozycjonisty, mówił do swojego scenicznego brata (zwolennika PiS), że „żyje w kokonie informacyjnym i nie docierają do niego żadne zewnętrzne treści”. Nawiązał również do 2 miliardów złotych na TVP i wypomniał wpadki, takie jak wywalenie 70 milionów na wybory kopertowe czy karę naliczaną Polsce za użytkowanie elektrowni w Turowie.

Wiesz, ile za te miliony można by było dzieci wyleczyć, a my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d*pi

– mówił Żurek.

Publiczność nagrodziła jego wypowiedź gromkimi brawami.

Szczególną uwagę zwraca mocny fragment, w którym odniósł się do lęków wyborców PiS. Stwierdził, że wszędzie widzą oni wrogów. W tym kontekście wymienił m.in. Niemców, Francuzów, Żydów, nauczycielki czy kobiety. Na koniec przypomniał scenicznemu bratu, że ten nie lubi też gejów, co jest swego rodzaju paradoksem, bo „nie przeszkadza mu, że rząd r**ha go codziennie”.

Dlaczego skecz Neo-Nówki wkurzył wyborców PiS?

Choć publiczność w amfiteatrze świetnie bawiła się podczas skeczu Neo-Nówki, reakcje internautów nie są już tak jednogłośne. Skecz błyskawicznie zyskał zarówno zwolenników, jak i przeciwników, o czym świadczą kolejne komentarze.

Znakomite, ale jednocześnie smutne

Neo-Nówka wyczuła, skąd wieje wiatr

Jakże prawdziwy skecz, niestety?

Opozycja jest jak Neo-Nówka. Prymitywna, tandetna i chamska

Fragment kontrowersyjnego skeczu publikujemy poniżej. Uważasz, że Neo-Nówka przesadziła?

Źródła: www.o2.pl

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Co myślisz?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kora jeszcze za życia wyznała, jak chciałaby, aby wyglądała jej śmierć. Wzruszające słowa

Mocny skecz Neo-Nówki o wyborcach PiS-u. W sieci zawrzało