w ,

Komentatorka TVP o dzieciach z in vitro. Niewiarygodne, do czego je porównała!

Komentatorka TVP o dzieciach z in vitro. Anna Derewienko nie wytrzymała i w mocnych słowach podsumowała dyskusję, jaką prowadzono w piątek w programie TVN „Fakty po faktach” na temat podręcznika do HiT-u, autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec telewizyjnej ekspertki.

Nowy przedmiot szkolny i kontrowersyjny podręcznik do HiT-u

Od 1 września 2022 r. w szkołach ponadpodstawowych pojawi się nowy przedmiot, który zastąpi wiedzę o społeczeństwie na poziomie podstawowym. Chodzi o HiT, czyli przedmiot historia i teraźniejszość. Co więcej, ma on być prowadzony na podstawie podręcznika autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego wydanego przez wydawnictwo Biały Kruk. Sęk w tym, że już teraz książka ta wzbudza spore kontrowersje.

podręczniku do HiT-u możemy przeczytać, co na temat płodności i planowania rodziny myśli Roszkowski:

Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli.

W dalszej części książki profesor pyta, „kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?”.

Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju „produkcję”? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej

– przekonuje autor podręcznika do HiT-u.

Komentatorka TVP o dzieciach z in vitro

W zeszły piątek w programie TVN „Fakty po faktach” udział wzięły: Agnieszka Jankowiak-Maik, nauczycielka i blogerka znana jako „Babka od histy” oraz Narine Szostak, założycielka platformy Płodność Start. Panie rozmawiały na temat kontrowersyjnego podręcznika do HiT-u. Panie zwróciły uwagę m.in. na to, że prof. Roszkowski pisze w nim o „hodowli” i „produkcji” ludzi.

Tego nie mogła zostawić bez komentarza Anna Derewienko, która regularnie komentuje bieżące wydarzenia polityczne i społeczne na antenie TVP Info oraz w swoich mediach społecznościowych. Na uwagę jednej z osób, że dzieci spłodzone dzięki metodzie in vitro, inaczej niż te wychowujące się w domach dziecka, „są wyczekiwane i wytęsknione, często przez długie lata i kochane przez rodziców”, napisała:

Jak rozumiem, dzieci w domach dziecka to głównie dzieci z in vitro? Jakoś nie wyszedł tu komuś argument, ale to nie pierwszy raz. Z dziećmi z in vitro jest jak z psami z hodowli. Zamiast kupować te z hodowli i rozbudowywać hodowle, należy skupić się na psach już urodzonych.

W kolejnych wpisach na Twitterze była równie dosadna:

Czy trzeba przyklasnąć wszystkiemu, co niesie ze sobą współczesny świat? Niedługo będą dzieci produkować na zamówienie wg konkretnych parametrów: zamawiam blondynkę o niemieckich oczach, długich nogach, ponadprzeciętnym IQ. Chorych do gazu!

Anna Derewienko stanie przed sądem?

Komentatorka TVP porównała dzieci z in vitro do psów z hodowli. Na jej słowa zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zapowiedział podjęcie kroków prawnych.

PiS-owska propagandystka z TVP Info porównała dzieci urodzone dzięki metodzie in vitro do „psów z hodowli”! Postawimy ją za te słowa przed sądem! Nie pozwolimy na bezkarne krzywdzenie dzieci

– zapowiedział OMZRiK.

Tagi: Anna Derewienko | metoda in vitro | podręcznik do HiT-u | TVP Info

Źródła: www.wysokieobcasy.pl

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Co myślisz?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Chłopiec chciał mieć fryzurę jak postać z kreskówki. Udało mu się przekonać mamę…

Mama przestała sprzątać. Pokazała, co stało się z domem po zaledwie kilku dniach